Zakwas na chleb

Zakwas na chleb to rodzaj ciasta chlebowego ze specjalnie wyselekcjonowanymi kulturami bakterii. Z pomocą takiego zakwasu chlebowego można upiec wyjątkowo smaczny chleb. Chleb na zakwasie to rodzaj chleba wyrabianego ze sfermentowanego ciasta. Zawarte w cieście drożdże i bakterie kwasu mlekowego nadają mu kwaśny smak. Proces fermentacji tworzy również bardziej złożone smaki niż zwykły chleb, taki jak karmel, ocet i maślanka. Proces fermentacji chleba na zakwasie trwa dłużej niż w przypadku zwykłego chleba na zakwasie drożdżowym, ponieważ w celu uzyskania pożądanego profilu smakowego musi on wytwarzać dwutlenek węgla i alkohol.

Zakwas chlebowy można przygotować samemu w domu lub kupić gotowy, na przykład w naszym sklepie. W Sklepie Domowa Spiżarnia znajdziesz takie oto zakwasy:

 • Zakwas na żurek z przyprawami — zakwas, z którego pomocą zrobisz idealny żurek na Święta Wielkanocne, a wszystko dzięki starannie dobranym przyprawom
 • Zakwas piekarski orkiszowy — zakwas doskonały do upieczenia chleba orkiszowego
 • Zakwas piekarski pszenny — mieszanka składników idealnych do stworzenia bochenka chleba pszennego
 • Zakwas piekarski żytni — zakwas, który pomoże ci upiec idealny chleb żytni
 • Zakwas piekarski żytni z ziarnami — zakwas z dodatkiem zmielonych ziaren słonecznika, czarnuszki i siemienia lnianego, z nim każdy chleb żytni dobrze ci się upiecze!

Zakwasy chlebowe, dlaczego warto ich używać do wypieku chleba?

Zakwasy chlebowe to specjalnie wyselekcjonowane i wysuszone składniki, które pomogą ci upiec chleb charakteryzujący się:

 • chrupiącą skórką
 • pięknym złotym kolorem
 • soczystym miąższem
 • nietuzinkowym smakiem, jakiego nie ma żaden chleb kupiony w sklepie spożywczym 

Chleb pieczony na zakwasie dłużej zachowuje świeżość i jest zdecydowanie lepszy smakowo.

Dlaczego zakwas z naszego sklepu jest lepszy od domowego?

Nie chcielibyśmy kwestionować twoich umiejętności kulinarnych, wierzymy w to, że na pewno potrafisz zrobić idealny zakwas chlebowy, jest jednak kilka powodów, dla których zachęcamy, by kupić zakwas z Domowej Spiżarni:

 1. Po pierwsze taki zakwas jest już gotowy do użycia. Jeśli zamierzasz wyhodować swój własny zakwas, musisz go przygotowywać przez kilka dni. Zakwas kupiony na DomowaSpizarnia.pl natomiast wystarczy wyjąć z szuflady i jest gotowy do użycia.
 2. Po drugie zakwasy ze Sklepu Domowa Spiżarnia są idealną kompozycją składników, z nimi na pewno wszystko ci się upiecze, zakwasy domowej roboty czasami potrafią płatać figle i zepsuć nasz ulubiony chleb.
 3. Po trzecie, gdyby tak policzyć ile będzie kosztować przygotowanie własnego zakwasu, może się okazać, że gotowy zakwas jest jednak bardziej ekonomiczny
  Zakwasy chlebowe ze Sklepu Domowa Spiżarnia są produktami niezawierającymi sztucznych substancji, ani polepszaczy smaku. Wybierając je, masz pewność, że twój chleb będzie nie tylko smaczny, ale też zdrowy.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium