Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość

Drożdże winiarskie – najlepsze drożdże do win

Do produkcji wina konieczne są drożdże, które przeprowadzą proces fermentacji. Te mikroorganizmy rozkładają cukier na etanol i dwutlenek węgla. Właśnie dlatego podczas fermentacji wytwarza się gaz. Niektórzy doświadczeni winiarze mówią, że jest możliwość zrobienia wina bez drożdży. Nie jest to jednak prawda, ponieważ dzikie szczepy drożdży naturalnie występują na skórkach owoców. Poleganie jedynie na dzikich szczepach drożdży nigdy nie daje pewnych rezultatów. Nie wiemy bowiem, jak długo nastaw będzie fermentować i jak mocny trunek uzyskamy.

Niektóre osoby decydują się na dodanie do nastawów drożdży piekarskich. Jako pasjonaci domowych wyrobów nie polecamy tej metody. Wina zrobione przy zastosowaniu tej odmiany drożdży mają silny aromat i smak. Psuje to walory smakowe domowego trunku, pozostawiając silny drożdżowy zapach i smak. Lepiej wstrzymać się z robieniem wina kilka dni i pójść lub zamówić drożdże winiarskie, niż używać drożdży piekarniczych.

Drożdże winiarskie — gdzie kupić?

Nic więc dziwnego, że drożdże winiarskie cieszą się tak dużą popularności. Proponowane przez nas drożdże pochodzą od najlepszych producentów. Zapewniają one tobie stabilną fermentację i przewidywalne rezultaty. Są niezastąpione do produkcji win owocowych białych i czerwonych. Drożdże winiarskie dostępne w naszym sklepie, to specjalnie hodowane i skrupulatnie dobierane szczepy drożdży. Doskonale nadają się do fermentacji domowych nastawów owocowych. W asortymencie znajdziesz drożdże Turbo, Browin, Coobra i SpiritFerm.

Jak przygotować drożdże do wina?

W zależności o tego, jakie drożdże posiadamy, to ich sposób przygotowania może trochę się różnić. Dlatego warto zawsze zapoznać się z zaleceniami producenta. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie drożdży winiarskich. W związku z tym przy każdym produkcie znajdziesz informacje, w jaki sposób należy przygotować drożdże do wina. Szczególnie polecamy drożdże winiarskie Browin.

Procedura jest bardzo prosta. Należy najpierw przegotować 100 ml wody i poczekać do jej ostudzenia do 30°C. Pamiętaj, aby nie wsypywać drożdży do zbyt gorącej wody. Są to żywe organizmy, dlatego zbyt wysoka temperatura może je zabić. Do już ostudzonej i przegotowanej wody wsyp zawartość saszetki, a następnie wymieszaj. Taką mieszankę pozostaw na 20 minut w temperaturze pokojowej. Po tym czasie roztwór wlej do pojemnika fermentacyjnego lub balonu z nastawem owocowym.

Drożdże do wina białego

Strongferm Wine Yeast White to bardzo dobre drożdże do białych win, które obniżają ich kwasowość. Fermentacja przy użyciu tych drożdży jest stabilna i dokładna. Doskonale ługują barwniki i pigmenty. Za pomocą tych drożdży zrobisz wino: Chardonnay, Tokay, Semillon, Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Pinot Gris oraz Riesling.

Drożdże do wina czerwonego

Osoby, które chcą zrobić czerwone wino, polecamy Drożdże do wina Browin Fermicru VR5. Zapewniają szybka i stabilną fermentację, są proste w przygotowaniu oraz pozwalają zachować aromat owoców. Uniwersalny szczep drożdży do wina czerwonego sprawdzi się do win z czarnych winogron, czereśni, wiśni, śliwek, malin, aronii, czarnych porzeczek, jagód oraz czarnego bzu.

Drożdże do wina z jabłek

Cydr i wino jabłkowe wymagają użycia innej odmiany drożdży. Do cydru nie dodajemy cukru, natomiast sam trunek jest mniej procentowy. Wino z jabłek jest słodsze i ma większe stężenie alkoholu. Jako drożdże do wina jabłkowego polecamy Browin ENOVINI BAYA. Ta odmiana drożdży sprawdzi się również do win z gruszek, moreli, rabarbaru i agrestu

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
GrTracking('setUserId', '" .$email ."');"; ?>
Sklep internetowy Shoper Premium