Kątnice wołowe kaliber 115/130, długość odcinka 65-80cm, 1 sztuka
Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 24 godziny
Jelita wołowe do kiełbasy, akcesoria do produkcji wędlin
Naturalne jelit wołowe do kiełbasy doskonale sprawdzą się do domowego wyrobu wędlin. Domowa Spiżarnia to sklep dla miłośników domowych wyrobów. Domowe kiełbasy i kabanosy to prawdziwy rarytas. Prawdziwy koneser nie szuka ich w sklepach mięsnych, lecz sam zajmuje się ich produkcją. Tak wyjątkowo aromatycznej białej kiełbasy czy szynki nie znajdziesz w sklepie wędliniarskim. Domowy wybór wędlin i kiełbas nie jest trudny. Wszystko, czego potrzebujesz do swojskich wyrobów, znajdziesz w tym sklepie.
Naturalne jelita doskonale przepuszczają powietrze i są bardzo wytrzymałe. Nadają również naszym swojskim wyrobom odpowiedni, charakterystyczny wygląd. Internetowy sklep masarski Domowa Spiżarnia posiada szeroki asortyment jelit wołowych o różnym kalibrze. Bez względu czy preferujesz kiełbasy wędzone, czy parzone, warto kupić potrzebne składniki w sprawdzonym sklepie wędliniarskim.
Jelita wołowe są powszechnie stosowane przy produkcji wędlin
Do produkcji kiełbas i pasztetów wykorzystuje się jelita wołowe wiankowe, proste, środkowe i kątnice. Sprawdzą się do wyrobów masarskich, takich jak:
- sprawdzą się do produkcji kiełbas dojrzewających
- doskonałe na pyszne pasztety
- wykorzystasz je do produkcji kiełbasy lisieckiej
- sprawdzą się do domowej kaszanki
- pęcherz wołowy stosuje się je do produkcji mortadeli
- jelito wołowe używa się również do wyrobu salami
Jak przygotować naturalne jelita wołowe?
Zastanawiasz się jak dobrze przygotować jelita do kiełbasy? Kluczem do sukcesu jest namoczenie jelit wołowych, a następnie ich dokładne opłukanie. Jelita sprzedawane w sklepach są konserwowane solą. Jeżeli odpowiednio nie przygotujemy jelit, to kryształki soli mogą je uszkodzić. Poniżej przedstawiamy nasz sprawdzony sposób, jak przygotować jelita do nadziewania farszem:
Jelita wołowe dokładnie wypukaj pod bieżącą wodą, tak żeby nie zostały na nich kryształki soli.
Namocz jelita wołowe w wodzie o temperaturze pokojowej przez 30-60 minut.
Wymień wodę i mocz dalej przez 1,5godziny-10godzin (zalecamy zostawić je w wodzie na całą noc).
Wypukaj wnętrze jelita wodą, dzięki temu łatwiej naciągniesz je na lejek.
Trzymając się tej instrukcji możesz mieć pewność, że nadziewanie kiełbas i pasztetów przebiegnie bez niechcianych niespodzianek.
Wytrzymałe osłonki do domowych pieczeni, kiszek oraz pasztetów
Jadalne osłonki w postaci naturalnych jelit stanowią konieczne ogniwo w domowej produkcji różnego rodzaju kiełbasek i innych przysmaków, poddawanych później obróbce termicznej. Nieważne czy wędzimy, parzymy, czy suszymy – dobra osłona powinna spełniać kilka ważnych warunków. Po pierwsze – powinna utrzymać kształt oraz konsystencję naszego wyrobu. Po drugie – zapobiec wyciekowi tłuszczu. Tak, aby nasza wędlina po obróbce nie stała się po prostu sucha i krucha. Po trzecie wreszcie – musi utrzymać smak oraz aromat. Szczególnie w sytuacji, kiedy nasz wyrób mocno przyprawiliśmy lub dodaliśmy do niego zioła. Wersje wołowe nadają się do tego optymalnie, ponieważ należą do zdecydowanie najgrubszych. Dzięki temu radzą sobie bardzo dobrze nie tylko z kiełbaskami, ale także większymi wyrobami mięsnymi, takimi jak pasztety, kiszki oraz pieczeni. A także do mortadeli, baleronów oraz salcesonów. Są one bardzo popularne za granicą, gdzie stanowią element składowy takich wiktuałów jak między innymi kiełbasy Bologna, Veal, Cerevelat, Lyoner oraz Capocolla. Znaleźć je można ponadto w różnych gatunkach regionalnego salami.
Domowy wyrób wędlin, sklep domowaspizarnia.pl zaprasza
Domowa kiełbasa, kaszanka, a nawet salami lub mortadela, to nie tylko satysfakcja. To także przede wszystkim zdrowe mięso, co do zawartości którego nie mamy żadnych wątpliwości. To również brak jakichkolwiek sztucznych dodatków czy nadmiaru wody. W obecnych czasach, kiedy jakość tego typu wyrobów możliwych do kupienia w sklepie ciągle spada, coraz większa ilość smakoszy próbuje swoich sił. I robi to z powodzeniem. Wszystkim tym osobom chcemy wyjść naprzeciw, oferując akcesoria do wyrobu wędlin. Rozwiewając obawy – nie jest to proces specjalnie trudny lub wymagający. Specjalnie z takim wyborem przyborów jak nasz. Zaś po nabraniu odrobiny wprawy można cieszyć się dzięki nim zdrowymi i smakowitymi kiełbaskami i innymi wyrobami mięsnymi. Jelita wołowe będą stanowić końcowy etap domowej produkcji. To do nich bowiem wpuszcza się gotowe mięso oraz nadaje przysmakom ostateczny kształt. Te bardzo wytrzymałe wersje warto wybrać jeśli myślimy o zrobieniu domowych wiktuałów o większych kształtach. Dzięki temu po obróbce cieplne zachowają one swoje właściwości smakowe i formę.
Serwis online oferujący przybory do wyrobu domowego mięsa
Domowa Spiżarnia to oczywiście w pierwszej kolejności sklep internetowy, w którym znajdziesz składniki i przybory do domowych wędlin. Ale od początku chcieliśmy, aby nasza witryna była czymś więcej. Zależy nam przede wszystkim na promocji zdrowej żywności oraz takiegoż stylu życia. Smakosze wędlin znajdą u nas kilka specjalnych kategorii z przyborami, dzięki którym będą mogli we własnym zakresie wykonać na przykład pyszne, swojskie kiełbaski. W czasach, kiedy na sklepowych półkach znaleźć można coraz gorszej jakości żywność, wyrabianie jej we własnych czterech kątach cieszy się coraz wyższym zainteresowaniem. Nasz sklep od początku do tego zachęca. Głównie dlatego, że metoda ta ma wiele zalet. Przede wszystkim możemy być pewni składników, które nasze przysmaki będą zawierać. Ponadto mamy pewność, że nie znajdą się w nich żadne niepożądane substancje. Samo przyrządzenie nie należy do specjalnie trudnych. Wystarczy jedynie trochę wprawy, dobrych chęci i typowej dla pasjonatów pasji. Zaś nagrodą jest oczywiście unikalny, swojski smak.
Smak swojskiej kiełbasy
Smak własnoręcznie przygotowanej wędliny nie może równać się z niczym innym. Jak wspominaliśmy wcześniej, nie jest to do zrobienia rzecz specjalnie trudna. Szczególnie jeśli posiada się takie przybory jak maszynka do mięsa oraz jelita wołowe. Zmielone mięso należy oczywiście wymieszać z naszymi ulubionymi przyprawami. Po przygotowaniu takiej mieszanki należy nabić nią nasze jelita. Po wypłukaniu ich w wodzie należy wypłukać z nich pozostałą sól. Później zaczynamy nadziewanie, do czego z pewnością przyda się również obecna w naszej ofercie nadziewarka z odpowiednią końcówką. Bacząc na to, czy w środku nie powstają bąble powietrza, zaczynamy wpychać do środka mięso. Co dziesięć lub piętnaście minut obracamy kiełbasę wokół osi, aby otrzymać eleganckie kiełbaski. Na końcu i początku zawiązujemy supełki. Zostawiamy do obeschnięcia. Gwarantujemy, że domowe wędliny wykonywane w taki sposób (a także w rodzinnym gronie) to nie tylko pyszne efekty, ale także wielka satysfakcja. Nie mamy wątpliwości, że jeśli raz Państwo spróbują, taki wyrób stanie się regularną czynnością.