WSZYSTKIE PRODUKTY

Jelita wieprzowe do kiełbasy, akcesoria do produkcji domowych wędlin

Naturalne jelita wieprzowe do kiełbasy, znane również jako szczewa odróżniają domowe wyroby wędliniarskie od kiełbas, kabanosów i parówek produkowanych masowo. Jeśli więc planujesz przygotowanie własnych wyrobów, koniecznie powinieneś się w nie zaopatrzyć. Naturalne jelita do kiełbas doskonale nadają się do wyrobów wędzonych, parzonych, grillowanych oraz suszonych. To zdrowe i uniwersalne rozwiązanie niezależnie od tego jakiego rodzaju wyroby wędliniarskie planujesz przygotować.

Jelita wieprzowe do kiełbasy najlepiej kupować w sprawdzonym sklepie. Z pewnością nie zaoferuje ich nam lokalny sklep mięsny, ale można je kupić w Domowej Spiżarni. W asortymencie posiadamy bogaty wybór jelit wieprzowych przeznaczonych do przygotowywania domowych wyrobów wędliniarskich. Dodatkowo możesz nabyć jelita wieprzowe kalibrowane, których wielkość będzie dopasowana do twoich potrzeb. Ze względu na proces konserwacji jelit, które są zasalane, ich termin ważności jest stosunkowo długi, dzięki czemu nie trzeba ich wykorzystać od razu.

Jak przygotować jelita wieprzowe do kiełbasy?

Do wyrobu należy przygotować się stopniowo, uprzednio odpowiednio przygotowując jelita. Warto wiedzieć, że zakupione osłonki jelitowe do kiełbas są już zasolone oraz zapakowane w woreczki foliowe. Pierwszym krokiem, który na ciebie czeka, będzie wyjęcie jelit z woreczka oraz dokładne wypłukanie ich w wodzie, potem wkładamy je do wody, aby namokły. Dzięki temu oczyścimy je z kryształów soli, które mogłyby uszkodzić nasze jelito podczas pracy.

  • Delikatnie wypukaj jelito pod bieżącą wodą
  • Włóż jelita do wody w pokojowej temperaturze na czas 30-60 minut
  • Wymień wodę i dalej mocz jelita przez 1,5 godziny do 10godzin (najlepiej zostawić na całą noc w wodzie)
  • Aby ułatwić sobie naciąganie jelita na lejek, wypłukaj jej wnętrze pod bieżącą wodą

Inne akcesoria do wyrobów wędliniarskich

Naturalne jelita wieprzowe to połowa sukcesu domowych wyrobów, drugą są odpowiednie akcesoria, dzięki którym z łatwością przygotujesz kiełbasy, kabanosy i parówki. Nasz sklep oferuje szeroki wybór akcesoriów. W asortymencie posiadamy wysokiej jakości ręczne nadziewarki do kiełbas, dzięki którym wypełnisz jelito, unikając wtłaczania do środka pęcherzyków powietrza oraz profesjonalne szynkowary do przygotowywania wyrobów parzonych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium