🗳 EKSPRESOWA WYSYŁKA 🗳

ZAMÓWIENIE ZŁOŻONE(i opłacone lub za pobraniem) WYSYŁAMY TEGO SAMEGO DNIA

Drożdże Fermentis K97 Drożdże Fermentis K97
Producent: TW�JBROWAR
Cena: 11,69 zł
szt.
zobacz więcej
Drożdże Fermentis S-04 Drożdże Fermentis S-04
Producent: TW�JBROWAR
Cena: 11,69 zł
zobacz więcej
Drożdże Fermentis US-05 Drożdże Fermentis US-05
Producent: TWOJBROWAR
Cena: 14,99 zł
szt.
zobacz więcej
Drożdże Fermentis W34/70 Drożdże Fermentis W34/70
Producent: TWOJBROWAR
Cena: 21,99 zł
szt.
zobacz więcej
Drożdże Mauribrew Weiss do piw pszenicznych Drożdże Mauribrew Weiss do piw pszenicznych
Producent: MANGORVE
Cena: 12,59 zł
zobacz więcej

Drożdże piwowarskie

Drożdże piwowarskie to odmiany drożdży wykorzystywane w procesie fermentacji alkoholowej. Hobbiści, którzy parają się domowym wyrobem procentowych trunków, doskonale zdają sobie sprawę jak istotny wpływ na smak mają te mikroorganizmy.

Piwowarstwo zyskuje na popularności, a rzemieślnicze piwo zdobywa coraz większe grono smakoszy. Z tego powodu wiele osób próbuje swoich sił w wytwórstwie własnego browaru. Dostęp do niezbędnych składników i akcesoriów, sprzyja rozwijaniu tej wyjątkowej pasji.

Drożdże piwne - dlaczego są takie ważne?

Na smak i aromat piwa istotny wpływ ma dobór odpowiedników składników. Mowa nie tylko o chmielu czy ekstraktów słodowych, ale również odpowiedni szczep drożdży. Wynika to z faktu, że różne odmiany tych organizmu inaczej będą przeprowadzać fermentacje. Drożdże należy dobrać do nastawu oraz warunków w jakich będzie przeprowadzany proces dojrzewania.

 

drożdże piwowarskie

 

Jak wybrać drożdże piwowarskie?

Drożdże piwowarskie nie mają swoich odpowiedników w naturze. Oprócz alkoholu drożdże piwne wytwarzają dwutlenek węgla oraz związki aromatyczne. Związki aromatyczne tworzone przez drożdże odpowiadają za bukiet piwa, który może być bardzo zróżnicowany w zależności od wykorzystanych szczepów drożdży.

Oznacza to, iż różne szczepy drożdży wykorzystuje się do warzenia różnych gatunków piwa. Drożdże piwne dzieli się na dwa rodzaje – drożdże fermentacji dolnej i górnej. Te pierwsze są przystosowane do temperatur od 3 do 130C i pod koniec procesu fermentacji osiadają na dnie naczynia. Te drugie fermentują w temperaturach od 15 do 25°C i zbierają się na powierzchni piwa w postaci kożucha. Oba rodzaje drożdży piwnych wykorzystuje się do warzenia różnych rodzajów piwa.

Gdzie kupić drożdże piwne?

Drożdże piwne najlepiej kupować od sprawdzonych dystrybutorów, gdyż nieprawidłowo lub źle przechowywane mogą stracić swoje właściwości. Jednym ze sprawdzonych dostawców i dystrybutorów drożdży piwnych jest sklep Domowa Spiżarnia.

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór drożdży piwnych dolnej i górnej fermentacji, dzięki czemu w zaciszu własnego domu możesz uwarzyć piwo o pożądanych walorach smakowych oraz określonej zawartości alkoholu. Obok drożdży piwnych w asortymencie naszego sklepu znajdziesz również drożdże gorzelnicze, drożdże winiarskie, drożdże do cydru oraz miodów pitnych.

Obejrzyj nasz poradnik jak zrobić pierwsze piwo i sprawdź jak użyć drożdży piwnych.  

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium