Alkohol

Balon na wino, drożdże winiarskie, miarki i rurki do fermentacji

W naszym sklepie znajdziesz balon na wino, drożdże, miarki i rurki do fermantacji. Domowe nalewki, wina oraz piwa słyną ze swojego wyjątkowego smaku. Każdy domowy trunek jest inny, wszystko bowiem zależy od preferencji twórcy. Wiele osób ma opracowywane własne receptury. Domowej produkcji wino czy piwo jest doskonałym prezentem, jak i poczęstunkiem. Dzieje się tak, ponieważ domowy trunek odznacza się wyjątkowym smakiem, aromatem i barwą. W Domowej Spiżarni znajdziesz wszystkie potrzebne akcesoria do wyrobu domowego alkoholu.

Każdy, kto chociaż raz spróbował samodzielnie zrobić wino i był ze swojego wyrobu zadowolony, będzie chętnie wracał do tej sztuki i próbował coraz to nowych przepisów na domowe wino. Niegdyś wino robiono tylko z winogron. Nasze babki i prababki trzymały w piwniczkach gąsiory wypełnione krwistoczerwonym napojem, którym raczyły swoich gości. Dzisiaj sztuka domowego wyrobu win poszła tak daleko do przodu, że w Internecie znajdziesz całą masę przepisów na wino nie tylko z winogrona, ale także z porzeczki, malin, jabłek, gruszek i innych owoców. Jeśli jesteś początkujący w tym temacie i nie wiesz, od czego zacząć domowy wyrób alkoholi, w tym wypadku wina, podpowiemy ci dzisiaj, co musisz mieć i jak zabrać się do rzeczy.

Czego oprócz balona na wino potrzebujesz do przeprowadzenia fermentacji?

Jeśli zamierzasz zrobić swoje pierwsze wino, na początek wybierz winogrona. Wino z winogron jest najłatwiejsze do zrobienia, bo właściwie robi się samo, wystarczy mieć odpowiedni gatunek owoców. Jeśli chcesz zrobić wino czerwone wybierz winogrona odmiany Sabrevois lub Wiszniowyj Rannij, białe wino wychodzi najlepiej z odmian Aurora lub Bianca. Owoce najlepiej kupuj na targu i giełdach spożywczych, te z marketu nie nadają się do domowego wyrobu alkoholi. Wybierając owoce, pamiętaj, by nie były zgniłe ani przejrzałe. Pierwszy etap to selekcja i jest on bardzo ważny, od niego bowiem zależy czy wino będzie smaczne. Gdy wybrałeś już winogrona, możesz zacząć kompletować niezbędne akcesoria.

Do domowego wyrobu alkoholi, będzie ci potrzebny:

Balon na wino, w którym wino będzie fermentować Naczynie, w którym będziemy przygotowywać wino, jest bardzo ważne. To w nim wino będzie dojrzewać przez wiele miesięcy. Najlepszym naczyniem będzie gąsior, jest on szklany, zwykle umieszczony w poręcznym koszu. Jednak jeśli nie masz miejsca na taki gąsior, bo nie ukrywajmy, nawet najmniejszy gąsior jest dość pokaźnych rozmiarów, możesz wybrać pojemnik fermentacyjny. Taki pojemnik jest naczyniem sterylnym, wygląda jak wiadro i ma w pokrywce dziurkę, przez którą można włożyć rurkę fermentacyjną. 

Rurka fermentacyjna jest niezbędna do domowego wyrobu wina, pełni ona rolę zaworu i chroni nasz trunek przed zewnętrznym otoczeniem. Rurka taka zapobiega tworzeniu się zbyt dużego ciśnienia w gąsiorze, które mogłoby go rozsadzić i daje nam informacje o tym czy wino nadal pracuje, czy już przestało.

Drożdże winiarskie i pożywka do drożdży. Drożdże winiarskie to specjalne drożdże, które służą do domowego wyrobu alkoholu jakim jest wino i gwarantują szybką fermentację. Pożywka do drożdży zawiera związki azotu i fosforu oraz zapewnia właściwy przebieg fermentacji.

Cukier, bez niego fermentacja nie będzie możliwa. Im więcej cukru dodamy, tym mocniejszy trunek otrzymamy. Przyjmuje się, że 17 g cukru na 1 litr płynu powoli nam wyprodukować wino o stężeniu 1%. Cukier do naszego wina będziemy dodawać partiami. Będziemy go mieszać z ciepłą wodą i wlewać w zależności od etapu produkcji domowego wyrobu alkoholu.

Środek klarujący  do wina. Jednym z etapów przygotowania wina jest klarowanie. Odbywa się ono w naturalny sposób, jednak czasami trzeba ten proces przyspieszyć, pomoże ci w tym środek klarujący, który sprawi, że twoje wino będzie pozbawione zmętnienia i będzie miało piękny kolor. Środek klarujący działa błyskawicznie, jego działanie zobaczysz już po 24 godzinach.

Butelki na wino, do których przelejesz powstały trunek. Na koniec zadbaj też o butelki, do których będziesz przelewać wino. Świeże wino będzie potrzebowało leżakowania, zadbaj więc o to, by butelki były czyste i miały szczelnie zamykające się korki lub zakrętki. Zdecydowanie lepiej jest kupić specjalne butelki do przechowywania wina, niż korzystać z używanych butelek np. po sokach czy innych napojach. Chyba że umiesz je dokładnie w środku oczyścić i spasteryzować.

Aparatura do przygotowania wina w domu

W asortymencie sklepu znajdziesz destylatory, korkownice do wina oraz butelki. W Domowej Spiżarni zaopatrzysz się we wszystkie akcesoria do produkcji domowego alkoholu. Bez względu czy poszukujesz całego zestawu do destylacji alkoholu, czy może pojedynczych elementów. W ofercie znajdziesz etykiety, butelki do piwa i wina, kapsle i korki.

Destylator i zestaw do destylacji alkoholu

Aparatura do destylacji alkoholu to podstawa dla każdego, kto produkuje domowe nalewki. Gorzelnictwo miało w Polsce wielu zwolenników od setek lat. Teraz każdy może tego spróbować na własną rękę. Tylko jak wybrać destylator? Wszystko zależy od tego, jakie trunki chcesz produkować.

 • Interesuje Cię wyłącznie czysty spirytus?
 • Nie zamierzasz produkować wódki i spirytusu, interesują Cię jedynie destylaty smakowe?
 • Potrzebujesz uniwersalnego sprzętu, który pozwoli na produkcję czystego alkoholu, jak również destylatów smakowych?

aparatura do destylacji, destylacja alkoholu, destylator sklep,

Wybierz miedzianą kolumnę rektyfikacyjną. Warto zdecydować się na elektryczny i w pełni automatyczny destylator. Jego obsługa ogranicza się do wlania zacieru i włączeniu sterowników. To niezwykłe udogodnienie, dzięki któremu nie musisz się martwić o proces fermentacji podczas Twojej nieobecności.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz nie tylko destylatory, w asortymencie posiadamy:

 • mierniki i próbniki, takie jak: termometr winiarski, winomierz, kwasomierz,
 • pojemniki fermentacyjne, kran do pojemnika fermentacyjne, rurkę fermentacyjną,  
 • galony, gąsiory, balony oraz beczki,
 • aparat destylacyjnychłodnica spiralnadeflegmator, kolumny filtracyjne. 

pojemniki fermentacyjne, winomierz, galony i gąsiory, gąsiory do wina

Drożdże gorzelnicze, zaprawki do alkoholu i zioła do nalewek

W naszym sklepie znajdziesz: drożdże do win, piwa czy cydru oraz zioła do nalewek. Domowa Spiżarnia powstała z myślą o miłośnikach domowych wyrobów. Pędzenie domowego wina i własnych nalewek to wyjątkowe hobby, które jest rodzajem sztuki. Do produkcji domowego alkoholu są niezbędne odpowiednie drożdże, które przeprowadzą proces fermentacji. Sprzedawane w naszym sklepie drożdże gorzelnicze należą do najlepszych i polecanych producentów.

Drożdże gorzelnicze czy piekarskie?

Korzystanie z drożdży piekarniczych do nastawów nigdy nie przyniesie tak dobrych efektów, jak zastosowanie drożdży gorzelniczych. Dlaczego tak się dzieje? Drożdże piekarnicze pozostawiają silny smak i zapach. Nastaw przefermentowany z ich pomocą ma mocno drożdżowy smak i aromat. Aby uniknąć tak intensywnego drożdżowego smaku i zapachu warto zdecydować się na drożdże dedykowane do produkcji alkoholu. Do produkcji wysokoprocentowego alkoholu polecamy drożdże gorzelnicze, natomiast do win drożdże winiarskie.

 • Drożdże Turbo — jedna z najpopularniejszych marek drożdży do nastawów. Są to najczęściej polecane drożdże wśród miłośników domowych alkoholi. Doskonale sprawdzą się do nalewek.
 • Drożdże Browincieszą się ogromną popularnością wśród miłośników domowych win. Szeroka oferta drożdży winiarskich pozwoli dobrać odpowiednią odmianę do produkcji domowego wina.
 • Dedykowane drożdże do cydru Ciderini i Spiritferm, którektóre alkoholizują do 17%. Każdy miłośnik domowego cydru z pewnością dobrze zna tę markę.
 • Drożdże do miodów pitnych Coobra doskonale sprawdzi się do fermentacji miodu.
 • Drożdże winiarskie Strongferm Wine Teast Red to idealny wybór do domowej produkcji win białych typu Malaga, Burgund czy Sherry.

drożdże turbo, drożdże gorzelnicze, drożdże do wina, drożdże winiarskie,  

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium